Distincions Flama a l’us de la llengua valenciana en els cartells de falla 2022

 In acta, Casal Bernat i Baldoví, concessió, distinció, flama, Premis, Últimas noticias

 

Tal com s’anuncià en les bases, enguany a soles s’ha otorgat Distinció Flama ad aquelles comissions pertanyents a JCF que s’han inscrit específicament en dita categoria del concurs.

No obstant, el jurat desija deixar constància de que s’han plantat moltes més falles que tenien els cartells correctament escrits segons la normativa de la RACV, si be no s’han inscrit expressament en el concurs.

Aixina puix, visitades les falles prèviament inscrites, conten en Distinció Flama les següents:
    • Alacant (Quart de Poblet), gran
    • Albereda – Av. França, gran
    • Angel Villena – Pintor Sabater, gran i infantil
    • Antonio Molle – Gregori Gea (Mislata), gran
    • Azcarraga – Ferran el Catòlic, gran i infantil
    • Baró de Patraix – Conca, gran i infantil
    • Barri Sant Isidre, infantil
    • Bilbao – Maximilià Thous, gran i infantil
    • Bisbe Jaume Pérez – Lluís Oliag, infantil
    • Carrera Sant Lluís – Rafel Albinyana, gran i infantil
    • Doctor Serrano – Carles Cervera – Clero, gran i infantil
    • Cuba – Lliterat Azorin, gran
    • Daroca – Pare Viñas, gran
    • Doctor Berenguer Ferrer, Pl., gran i infantil
    • Emili Baró – Enric Ginesta, gran i infantil
    • En Sendra – Pl. Coll, gran i infantil
    • Francesc Climent – Uruguai, gran i infantil
    • General Llorens, gran
    • Guillem de Castro – Triador, gran i infantil
    • Guillem Sorolla – Recaret, infantil
    • Illes Canàries – Trafalgar, gran i infantil
    • Jesus- Sant Francesc de Borja, gran
    • Juan de Mena – Ferran el Catòlic – E. Orellana, gran i infantil
    • Llanterna – Na Robella, gran i infantil
    • Lo Rat Penat, gran i infantil
    • Luis Cano, Pl. (Benimàmet), infantil
    • Mare Deu Cabeça – J M Mortes Lerma, gran i infantil
    • Músic Espí – Gravador Fabregat, gran i infantil
    • Negret, Pl., gran i infantil
    • Nova d’Orriols – A. Tolsà – S. Genoveva Torres, infantil
    • Pare Doménech – Pio XII, gran i infantil
    • Pare Santonja – Cardenal Benlloch (Mislata), gran i infantil
    • Pere Cabanes – Comte Lumiares, gran i infantil
    • Pintor Domingo – Guillem de Castro, gran
    • Pintor Segrelles, Pl., gran i infantil
    • Poble, Pl. – Sant Roc (Carpesa), gran i infantil
    • Primat Reig – Sant Vicent de Paül, gran
    • Puebla de Valverde – II República, gran i infantil
    • Ramiro de Maeztu – Humaniste Furió, gran
    • Regne de Valéncia – Ciscar, gran
    • Regne de Valéncia – Duc de Calàbria, gran i infantil
    • Ribera – Convent Santa Clara, gran i infantil
    • Rubén Darío – Fra Lluís Colomer, gran i infantil
    • Salamanca – Comte d’Altea, gran i infantil
    • Sant Miquel – Vicent Iborra, gran i infantil
    • Santa Creu, Pl., gran i infantil
    • Santa Maria Micaela – Martí l’Humà, gran i infantil
    • Santiago Rusiñol – Comte Lumiares, gran i infantil
    • Séneca – Yecla, gran i infantil
    • Senent Ibañez (Massarrojos), gran i infantil
    • Serrans – Pl. Furs, gran i infantil
    • Tres Forques – Conca – Pérez Galdós, gran

Enhorabona a totes les comissions participants, i en especial a les guanyadores.
Les distincions, junt als demés premis ya fallats, s’entregaran, si no hi ha imprevists, en un acte a celebrar en els pròxims mesos, del qual s’informarà oportunament.

 

Recommended Posts

Leave a Comment

Contacta en Casal Bernat i Baldoví

Pots contactar en nosatres en el següent formulari

Not readable? Change text. captcha txt